Karnevalový průvod Nadace OKD Karvinou

01.09.2012 00:00

Aktuality z NOKD


 

Stejně jako v loňském roce zpestří Hornické slavnosti OKD Karnevalový průvod Nadace OKD. Po velkém zájmu a hojné účasti z loňského roku se může Karviná pyšnit titulem největšího karnevalového průvodu v republice. V rámci nadačního programu vyjdou 1. září do ulic města Karviná loutky, alegorické vozy, žongléři, mažoretky, roztleskávačky, dětské i dospělé masky, hudebníci či akrobati.

Průvod vyrazí ve dvě hodiny od Městského domu kultury, projde ulicí 17. listopadu do centra města a svůj program ukončí na Masarykově náměstí, kde budou vyhodnoceny a oceněny nejlepší masky. Nově bude vyhodnocena i kategorie „veřejnost“, která je určena rodinám, kamarádům či jiným neformálním skupinkám, čítajících 5 a více členů. Ti se hlásit předem nemusí a stačí, když dorazí ke kulturáku ve 13:00. Sraz všech masek je taktéž ve 13:00!

V letošním roce bude rozděleno pět cen a jedna speciální.

Průvod bude opět složen jak z profesionálních umělců, tak členů neziskových organizací podporovaných naší nadací. Vyplněnou přihlášku do průvodu, posílejte, prosím, na e-mail karneval@nadaceokd.cz nejpozději do 17. srpna 2012.

Uzávěrka přihlášek je 17. srpna 2012. Pět nejkreativnějších organizací získá od Nadace OKD finanční příspěvky v hodnotě 20.000 Kč, 15.000 Kč, 10.000 Kč, 7.000 Kč a 5.000 Kč, které budou určeny k rozvoji její další činnosti. Vítězové kategorie „veřejnost“ získají digitální zrcadlovku.