Charitativní hobby závody

11.07.2017 11:32

Charitativní hobby závody

„O pohár hejtmana Ol. kraje“ VII. ročník 15. - 16. 7. 2017

JK Moneriko, z.s ve spolupráci s JK Horses Háj, z.s a Hanácký mushers club, z.s. pořádají ve dnech 15. a 16.7.2017od 9h-17h víkendové charitativní hobby závody v jezdeckém areálu Horses Háj. Již po sedmé jsme pro Vás připravili jezdecký a dětský den, kde si přijde na své každý, ať již soutěžící tak i diváci s dětmi, pro které budou nachystané hry za odměny a soutěže o ceny. Dále bude ke shlédnutí velká škála jezdeckých disciplín, ukázka Canisterapie, ukázka první pomoci a sebeobrany, vožení na koních a ponících atd. Výtěžek z celé akce bude věnován organizaci "Podané ruce", která napomáhá canisterapií a osobní asistencí handicapovaným dětem a starším lidem.

Více informací naleznete ZDE.

Staňte se partnerem, sponzorem charitativních sportovních hobby závodů, jde o jedinečné spojení jezdeckého a dětského dne, kdy výtěžek z akce jde na organizaci "Podané ruce, z. s.".

image

 

Proč podporovat tuto akci?

Charitativní akce napomáhají organizaci "Podané ruce, z. s." Canisterapie

"Podankové" canisterapeutické týmy poskytují canisterapeutickou službu jako dobrovolníci v sociálních zařízeních typu domov seniorů, hospic, nemocnice, dětský domov, ústav sociální péče, speciální škola, speciální mateřská škola a další. Klientelu tvoří tedy děti, ať již zdravé nebo mentálně či tělesně postižené, staří lidé, nemocní či postižení lidé. I když se canisterapie řadí k dobrovolným činnostem a není zakotvena v sociálním ani jiném zákoně, její účinnost je nezanedbatelná a výsledky jsou mnohdy až překvapivé. Všichni víme, že nejde o žádné zázračné jevy, ale o důslednou a trpělivou práci celého canisterapeutického týmu a personálu zařízení. Význam canisterapie je velký, což si uvědomuje vedení dalších a dalších sociálních zařízení, které se na organizaci obracejí s žádostí o canisterapeutické týmy.