Prezentace canisterapie v centru pro zdravotně postižené

15.02.2012 20:31

Přednášející: Mgr. Lucie Kempná, Daniel Jeleń
Další účastníci: Algida Ice Rainy Love, Ocean Dori from Wallaby Way, Airy Vixen Graceful Avalanche

Místo konání: Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o. s.

Kdy: 25. 1. 2012

 

Společně s Lucií Kempnou /administrátorkou canisterapie/ a našimi pejsky jsme vyrazili do Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje na Bieblovu ulici v Ostravě. Tam nás velmi pěkně přivítali a za malou chvíli po našem příchodu začali docházet také klienti tohoto centra, kterým jsme představili nejdříve nás a naše pejsky a potom také naši organizaci Podané ruce o. s. Po úvodních slovech jsme se zaměřili na samotné vysvětlení canisterapie a práce s pejskem.  Lucie Kempná použila pro bližší představení canisterapie fotografie a knihu Podaných rukou. Klienti samozřejmě viděli také naše pejsky v akci a pokládali nám spoustu otázek na dané téma. Myslím, že mohu říct, že se jim ukázka canisterapie líbila, což nám také dali na závěr naší přednášky najevo vřelými slovy a potleskem.

 

Zpracoval: Daniel Jeleń

 

„Ostravský strakáč“ aneb pravidelná beseda v Knihovně města Ostravy, tentokráte na téma canisterapie

 

Ostravský strakáč je populární cyklus besed se zajímavými hosty, jež pocházejí nebo žijí v Ostravě a vykonávají nějakou zajímavou činnost, která ukazuje, že Ostrava není jen černobílá, ale umí být krásně pestrobarevná, různorodá, plná zajímavých věcí, událostí a lidí. Koná se pravidelně již pátým rokem vždy první úterý v měsíci v Knihovně města Ostravy.

Včera, tedy 7. 2. 2012, si hosté a posluchači přišli poslechnout přednášku o canisterapii, kterou přednesla společně se svými dvěma fenkami, naše členka a administrátorka, Lucie Kempná.

Besedovalo se dlouho, návštěvníci měli možnost se dozvědět více o naší organizaci, canisterapii všeobecně, prohlédli si velké množství obrázků a fotografií z činnosti a žasli nad tím, jak naše canisterapeutické týmy dělají radost a pomáhají tam, kde nás jiní potřebují. Hosté se blíže seznámili s naší činností a ptali se na to, jak to v takovéto organizaci funguje, jakým způsobem se služby canisterapie zajišťují, jak se takový pejsek školí, zkouší, jak dlouho trvá jedno sezení, jak probíhá, jaké pomůcky se při něm používají, jaké jsou výsledky canisterapie a mnoho jiného. V závěru měli možnost se přesvědčit, co takový pejsek umí a moc se jim vystoupení obou psích účastnic besedy, Dorinky a Algidy, líbilo.

Na závěr děkujeme Knihovně města Ostravy za pozvání a všem hostům za aktivní a milou účast.